Forum Kullanım Koşulları

Üst Kategori: ROOT Kategori: Kullanım Koşulları

Pardustopluluk.org'da uymanızı istediğimiz bazı konular. Takdir edersiniz ki amacımız sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve iletişim ortamını herkes için okunabilir kılmak. Anlayışınız için teşekkürler.

 1. Büyük harf kullanmayın. Büyük harf bağırmak demektir.
 2. Bir mesajı iki defa göndermeyin.
 3. Aynı mesajı dikkat çekmek için birden fazla konunun altına yazmayın. Bu Spam'dir.
 4. Farklı sorularınızı var olan konu altına sormak yerine yeni bir konu açarak sorun.
 5. Sorununuz çözüldüğünde bunu nasıl çözdüğünüzü yazın. Böylece başkaları aynı konuyu hortlatmaz ve forum forum dolaşmak zorunda kalmaz. "Çözüldü" yazıp çözümü yazmamak ceza nedenidir. Çözümü yazmamak hesabınızın tamamen silinmesine neden olabilir! Pardus Topluluk Forumunda bilgisini paylaşmayan insanlara yer yok
 6. Konu altına "Teşekkür ederim" gibi gereksiz mesajlar atmak yerine "Teşekkür" butonunu kullanın.
 7. Türkçe yazıma özen gösterin ve Türkçe harf kullanın. Yabancı harfler ve "g" yerine "q" gibi değişiklikler yapmayın. V yerine W kullanmayın, dili çarpıtan yazımlara izin vermiyoruz.
 8. Noktalama işaretlerine dikkat edin. Cümleye büyük harfle başlayın, nokta ile bitirin.
 9. Bütün sorunuzu tek bir cümle gibi yazmak yerine parçalara ayırın, anlaşılır olsun. Paragraf kullanın.
 10. PC'nizle ilgili bir soru soracaksanız sistemin bütün özelliklerini mutlaka yazın. Bilmiyorsanız windows ortamında AIDA64 gibi bir program, Pardus veya diğer Debian türevi dağıtımlarda buradan yardım alarak öğrenin. Soru sorarken detaylı bilgi verin.
 11. Bir bilgiyi paylaşmadan önce bilginin kaynağından güncelliğini kontrol edin. Teknoloji sürekli ilerliyor, doğru bildiğiniz yanlış olabiliyor. Kullanıcılara konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yanlış tavsiye vermeyiniz.
 12. Diğer forumlarda açtığınız konuları foruma doğrudan kopyalayıp yapıştırmayın. Özgün bir konu açın ya da konuyu önce burada açın.
 13. Konu başlığı konu içeriğinin özeti niteliğinde olmalıdır.
 14. Birden çok hesap açmak yasaktır. IP adresi ile tespit yapılıp hesaplar birleştirilir.
 15. Açtığınız konuları takip edin. Aynı soruları sürekli sormayın.
 16. Korsan içeriklere link vermeyiniz. Korsan link istemeyin.
 17. Eski konuları gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir.
 18. Konunuza henüz cevap gelmediyse konuya sürekli cevap atarak öncelik kazanmaya ya da dikkat çekmeye çalışmayın. 
 19. Konu başlığında "acil", "yardım", "lütfen" ve "içeri" gibi kelimeleri kullanmayınız.
 20. Yazım kurallarını ihlal eden kullanıcıları, mesajın altında bulunan "Yetkiliye Raporla" butonunu ile rapor edebilirsiniz.
 21. Konulara eklenen resimler sadece dosya yükle işlemi ile yapınız. Hızlıresim vb. servisler yasaktır.
 22. Kullanıcılar, diğer kullanıcılarından ve yöneticilerden Skype, Teamviewer vb. servislerden özel hizmet isteyemez. Burası halka açık bir bilgi paylaşım platformudur.
 23. Başka bir yerden alıntı yapıldığında kaynak belirtilmesi zorunludur.
 24. Microsoft OneDrive, Yandex Disk, DropBox veya Google Drive gibi Cloud servisleri dışında, Dosya.tc ve dosya.co gibi virüs yayan dosya paylaşım sitelerine yüklenen içeriklerin bağlantısını paylaşmayınız.
 25. Dini veya siyasi mesaj veren avatarlar kullanmayınız.
 26. Sitemizde açılan hesaplar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta hesabına bildirilmesi durumunda silinecektir.Foruma hesabınızın silinmesini talep eden konu açmayınız.
 27. Üye olan herkes bu kuralları ve sitemizde yer alan Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi konularını okumuş ve kabul etmiş demektir.
 28. Bir çözüm ya da bir makale için başka bir siteye bağlantı vermeden önce söz konusu içeriğin Pardus Topluluk'ta bulunmadığından emin olarak bağlantı verilmesi gerekmektedir.
 29. İmzaya iletişim için link veya hesap adı eklemek yasaktır.
 30. Kadınlara karşı nefret söylemi, kötü söz, cinsiyetçi imalar kalıcı ban nedenidir.
 31. Başka birinin nickname adını ve gerçek ismini ve soyadını kullanmak yasaktır.Tespiti anında üye uyarılır ve düzeltilmesi talep edilir.Düzeltme olmadığı taktirde üyeliği dondurulur ve silinir.